En bra gratis blogg
Lista bloggar Om Bloggis
Skapa konto Logga in
Sexy

Sexy's aussieblogg

Sexy på

Lite annorlunda helg är det denna veckan. Bra men lite konstig helg.

Men jag måste visa påskkortet vi fick från Joya! Söta, söta Joya! Visst e hon fin!

Åter till denna helgen. Meja skulle på MH men började givetvis att löpa. Det var bara att lämna återbud. Men eftersom Tina med familj skulle på "vilddjurssafari" denna helgen åtog jag mig att ha Dreamer som också skall på MH. Så henne fick jag igår på jobbet.

Hemma väntade Linnéa och Aron på att jag skulle komma hem. Aron skulle med sin syster till Göteborg för att åka till Borensberg på studiebesök inför lumpen i sommar. Och Linnéa skulle ha med Sexy hem till sig. Sexy är ju faktiskt hennes och de längtar efter varann.


Sexy på kollo med Björn och Linnéa. Dom ser nöjda ut!

Alla kom iväg och idag vaknade jag ensam. Vi har varit i trädgården nästan hela dagen hundarna och jag. Det tog en stund innan Dreamer fattade att vilket hus och vilken trädgård som var vår men sedan har det har gått jättebra. Inget spring på gatan, inget skällande på folk eller fä! Heja Dreamer! Vi har varit en sväng och handlat jord och Bonita tillät Dreamer att åka med i bilen, faktiskt. Så sammantaget kan vi konstatera att Dreamer är ok!



På väg till trädgårdsaffären!


I min trädgård!


Dreamer njuter


Fina hundar i vårsolen!

Skrivet av Sexy, 2009-04-18 18:47

Grattis lilla Mamma på Morsdag hoppas att du får en underbar dag med något extra gott idag, för det är du värd.

Pussar och kramar från Esther

Skrivet av Esther, 2009-05-31 13:47

Kommentera:

Signatur:
Skriv här:
Vad heter Pippis författare i förnamn (stor första bokstav)?