Winston & Clemmies blogg
Mer än två veckor över tiden!
Ja, det är ett mirakel, det som hänt med Winston... Han har nu varit anfallsfri i mer än två veckor!!!
Tar man ett foto på Winston, så ser det i regel ut så här...
...så ska det bli något får jag be honom posera...
...och då blir han så fin så...
Han är tillbaka hos oss nu, såå full i f, busig och skällig och väldigt lydig, när HAN vill... Det är helt otroligt att man faktiskt börjar planera framåt...
Stort TACK till alla er som stöttar - det värmer långt ner i hjärteroten att läsa era gulliga kommentarer!
Nu ska jag visa lite foton tagna på Clemmie där jag envisas med att få till en "ståfint"-bild
...och som ni ser så har jag inte lyckats än...
Skrivet av Winston, 2010-02-02 11:23
Åhhh vad härligt att höra!!!!
Vi fortsätter hålla alla tummar och tassar för att det fortsätter åt detta hållet! Så vi snart igen kan träffas för lite aussiebus!!!!
Tänkte samma sak innan jag läste kommentaren här uppe. Om du sätter dig på huk när du tar bilden så blir den kanon!!!! =)
Kram från mig och ligisterna!!
Elisabeth, Merlin o Mio
Skrivet av Elisabeth, 2010-02-02 17:26
så härligt med winston!!
söta clemmie :) Men ja, försök gå ner på hennes nivå så ska du se att det blir bättre :) men hennes rygg ser ju fin ut ;) haha
Skrivet av tezze_makea, 2010-02-03 17:29
Tycker att ni har gjort helt rätt i att börja plocka bort medicinerna eftersom de bevisligen inte hjälper!! Titta bara på hans allmäntillstånd nu, vilken skillnad redan!! Kanske inte är någon "ren" ep i alla fall och det vore ju toppen!! Leta vidare Anneli så kanske det ordnar sig till slut och han får ett bra liv i fortsättningen!!! Ang Clemmie håller jag med föregående, stå på knä, nackdelen är ju att de ofta kommer mot en för att se vad man hittar på! TYVÄRR är inte mina så bra på att plocka upp saker, har från början lärt dem att inte ta det som inte är deras! För och nackdelar med allting, men sakerna får väl ligga där de hamnar! Nu ska jag lära mig att skriva med "pekfingervalsen med bar vänstran!Hmmm, får väl se vad det blir av det!!
Skrivet av Linda med Norton, 2010-02-08 23:09





Med den rubriken och alla gravida runtomkring började jag undra lite...:) Men så himla skönt om det kan vända med Winston! Det kanske är att hoppas för mycket att han ska bli helt frisk, men om det blir glesare mellan anfallen och framför allt om han är sig själv däremellan så är ju oerhört mycket vunnet!
Tips gällande stå-fint-bilden: Böj på knäna. Dina knän. Hon strå riktigt bra på ett par av bilderna, men kommer inte till sin rätt om vi får se henne uppifrån.
Skrivet av Lena http://lena.smuligt.com, 2010-02-02 12:19